TelbesT
18 444 11 11
500 285 600
telbest@wp.pl

Przewierty sterowane

przewierty sterowane

Nasze Biuro Projektów i Realizacji TelbesT oferuje usługi w zakresie wykonania czynności, takich jak przewierty sterowane i przewierty horyzontalne. Jesteśmy w posiadaniu profesjonalnego sprzętu znanej na całym świecie firmy Ditch Witch. Posługujemy się maszynami:

  • JT 2020,
  • JT 20,
  • JT 10,
  • JT 520.

Ta ostatnia to nasz najnowszy zakup, który stanowi synonim doskonałej precyzji oraz tempa pracy. W ramach różnego rodzaju inwestycji budowlanych, wykonujemy przewierty sterowane w gruntach o długości maksymalnie do 140 metrów i średnicy 315 mm.

Maszynę JT 520 wykorzystujemy, gdy do wykonania są krótkie przewierty sterowane pod ulicami lub przewierty pod drogami jednojezdniowymi w miejscach, do których mamy ograniczony dostęp i musimy zapewnić duży promień gięcia. Maszyny JT 2020, JT 20 i JT-10 pozwalają nam stosować technikę bezrozkopową na znacznie dłuższych dystansach np.: pod autostradami, torami kolejowymi, rzekami i innymi przeszkodami terenowymi.

Przewierty sterowane i przeciski o wielu zastosowaniach

Dysponujemy niezawodnym sprzętem do wykonania przycisków pneumatycznych i przewiertów, które charakteryzują się zaawansowanym stopniem trudności. Przy tym zachowujemy atrakcyjny cennik. Wykonujemy przewierty sterowane, których koszt zawsze będzie dopasowany do usługi. Posiadamy specjalistyczne krety, czyli maszyny przeciskowe z ruchomymi głowicami. Ich konstrukcja sprawia, że każdy kret do przecisków zapewnia potężną moc uderzenia. Wykonany przy użyciu urządzenia typu kret przecisk może przebiegać przez grunt o różnej charakterystyce.

Stosujemy także nowoczesną technologię sterowanych przewiertów horyzontalnych (HDD – Horizontal Directional Drilling). Każde przewierty horyzontalne, których się podejmujemy, będą odpowiednio zaprojektowane i uwzględniają najlepszą technologię wiercenia. Przewiert HDD to metoda wykorzystywana do montażu rur osłonowych, przez które prowadzone są sieci:

  • teletechniczne,
  • energetyczne,
  • gazowe czy nawet wodociągowe.

przewierty horyzontalne

Dzięki trzem niezależnym i wykwalifikowanym zespołom operatorów TelbesT z wieloletnim doświadczeniem, gwarantujemy naszym Klientom szybkie oraz skuteczne wykonanie powierzonych nam zadań na terenie całego kraju. Jeżeli szukają Państwo firmy realizującej przewierty horyzontalne, przewierty sterowane lub przeciski kretem, których cena nie jest wygórowana, zapraszamy do współpracy z nami!

Charakterystyka pracy urządzeń do przewiertów sterowanych

WIERTNICAZAKRES PRACWARUNKI GEOLOGICZNE
(kategoria gruntu)
Ditch Witch JT 520 L max.= 30m, Ø max. = 110 mm od I do III
Ditch Witch JT 10 L max.= 60 m, Ø max. = 140 mm od I do III
Ditch Witch JT 20 L max.= 100 m, Ø max. = 225 mm od I do IV
Ditch Witch JT 2020 L max.= 140 m. Ø max. = 315 mm od I do IV

Przewierty horyzontalne pozwalają skrócić czas i koszty inwestycji

Sterowane przewierty horyzontalne to rozwiązanie, które zdejmuje z inwestora oraz wykonawcy szereg zadań. Taka praca, odsuwając konieczność wykonania wykopów, sprawia że przewierty pod drogami nie muszą oznaczać konieczności całkowitego wyłączania ich z ruchu. Wykorzystując przeciski kretem nie musimy martwić się nawet z tak kłopotliwymi przeszkodami, jakimi są tory kolejowe czy chociażby cieki wodne. Kret do przecisków wymaga jednak umiejętnej obsługi, a nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że każde przewierty horyzontalne HDD wykonujemy perfekcyjnie oraz terminowo, co pozwala przystąpić do dalszej pracy nad budową infrastruktury. Ponadto, przewiert horyzontalny likwiduje kłopot w postaci wydobytej ziemi oraz jej transportu i prawidłowego składowania. Wszystko to powoduje, że stosując wykonywany przy użyciu sprzętu typu kret przecisk można łatwo tworzyć rozmaite instalacje także na obszarze zabudowanym i zagospodarowanym. Zespół firmy TelbesT w ciągu wielu lat pracy za każdym razem dowodził swoich najwyższych kwalifikacji. To, wraz ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwala nam wykonywać przewierty sterowane wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba. Znacznie przyśpieszamy prace oraz obniżamy ich koszt. Nasz atrakcyjny cennik i poziom wykonywanych usług sprawia, że przeciski kretem są wręcz idealnym rozwiązaniem dla każdego inwestora zmagającego się z koniecznością umieszczenia infrastruktury w gruncie. Zapraszamy do kontaktu! Nasza siedziba znajduję się przy ulicy, 33-300 Nowy Sącz Małopolska

Technologia przewiertów sterowanych

Przewierty horyzontalne (HDD – Horizontal Directional Drilling) polegają na wykonaniu otworu pomiędzy punktami: początkowym i końcowym, zgodnie z zadanym profilem oraz na wciągnięciu do niego rur osłonowych.

Pierwszym etapem jest wykonanie przewiertów pilotażowych. Żerdź startowa, zaopatrzona w odpowiednie dla warunków geologicznych narzędzie wiercące oraz głowicę pilotażową, będzie wkręcana w podłoże. W głowicy znajduje się sonda z nadajnikiem, który umożliwia precyzyjną lokalizację i korygowanie przez operatora maszyny wykonującej przewierty horyzontalne trasy pracy w oparciu o przyjęte założenia projektowe. Kolejne żerdzie są pobierane z magazynku maszyny i automatycznie dokręcane w miarę postępu przewiertu. Urobek z wykonywanego odwiertu transportowany jest na zewnątrz za pomocą płuczki. (Etap pierwszy pokazano na rys.1)

przewierty sterowane

Drugi etap polega na rozwierceniu otworu pilotażowego do zadanej średnicy. Głowica pilotażowa zastępowana jest głowicą rozwiercającą, której dobór uzależniony jest od docelowej średnicy oraz warunków geologicznych. Przy większych wymiarach otworu końcowego należy wykonać przewierty, stopniowo zwiększając średnicę głowicy rozwiertowej aż do osiągnięcia prawidłowej wielkości otworu. (Etap drugi przedstawiono na rys. 2)

przewierty horyzontalne

Przewierty sterowane horyzontalne na trzecim etapie polegają na wciągnięciu do przygotowanego wcześniej otworu rur osłonowych. Komponenty, w całości lub zgrzane do odpowiedniej długości, dołącza się za pomocą specjalnych uchwytów za głowicą rozwiertową i wciąga do otworu. Im większy postęp wciągania rury, tym żerdzie są automatycznie rozkręcane w maszynie i składowane w magazynku. (Etap trzeci pokazano na rys. 3)

przewierty sterowane

Zakończone przewierty sterowane wymagają wykonania profilu powykonawczego. Jest on opracowywany na podstawie parametrów zarejestrowanych podczas jego wykonania. Przykładowy projekt profilu przewiertu sterowanego przedstawiono na rysunku poniżej.

przewierty horyzontalne

Najczęściej zadawane pytania

Jakie rury stosuje się do przewiertów sterowanych?

Do przewiertów sterowanych stosujemy rury RHDPEp gwarantujące ich zgrzewalność. Grubość ścianki dobieramy z typoszeregu producentów wybierając grubszą ściankę dla przewiertów powyżej 80-100 m.

Czy wykonuje się odkrywki mediów będących w kolizji?

Przed przystąpieniem do wykonania przewiertu wykonujemy odkrywki kabli i rur uzbrojenia podziemnego w celu uniknięcie uszkodzeń i awarii. Te czynności wykonujemy w ramach ceny za przewiert co gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jakości naszej usługi.

Czy dokonuje się utylizacji płuczki?

W trakcie prowadzenia prac zasysamy nadmiar płuczki stosując wysokiej wydajności „odkurzacz” FX20 - HYDRO EXCAVATORS Ditch Witch co zapewnia ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska realizacje usług przewiertowych.

Po co stosuje się komory przewiertowe i odbiorcze?

W trakcie wykonywanie przewiertu płuczka zapewnia odprowadzanie urobku a jej nadmiar pozostaje w komorach, które opróżniamy i wywozimy do utylizacji. Brak komór może doprowadzić do wycieku płuczki i zanieczyszczenia najbliższego otoczenia. Choć stosujemy płuczki biodegradowalne to jej wyciek nie jest estetyczny.

Jakiej kategorii grunt pozwala na wykonanie przewiertu sterowanego?

Nasze maszyny pozwalają na wykonanie przewiertów w gruncie kategorii od I do IV.

Działamy również na terenie miast: